Çatlak Bakımı Ürünleri

Çatlak Bakımı Ürünleri

Çatlaklar genellikle gebelikte, hızlı kilo alıp vermede ve kalıtsal faktörlere bağlı olarak çok yaygın olarak görülmektedir. Gebelikte ciltte gerginleşmeler olur ve oluşan bu gerginleşmeler de çatlaklara yol açmaktadır. Yani gebelikte çatlak oluşumunun sebebi cildin gerginleşmesidir. Kalıtsal faktörlere bağlı olan çatlaklar genellikle beyaz kadınlarda ve %90 oranında görülmektedir. Çatlaklar siyah kadınlarda fazla gözükmemektedir.

Çatlaklar genellikle göğüslerde, kalçada, göbekte ve kasıklarda görülmektedir. Kırmızı ve beyaz ince çizgiler halinde görülen çatlaklar da hafif derece de kaşıntı da yaşanmaktadır. Kaşıntının yanı sıra bu bölgelerde ağrı yaşanmamaktadır. Çatlak görünümü herkesi rahatsız edeceği gibi hamilelerde daha çok oluştuğu için bu kişiler daha rahatsız olmaktadır. Gebelikte çatlakların engellenmesi için ilk olarak kilo dengemizi korumalıyız. Elbette kilo alacağız fakat çok kısa sürede fazla kilo almamaya dikkat etmeliyiz. Bunu dengeli bir şekilde beslenerek çok güzel koruyabiliriz. Vücudu nemli tutmakta çatlak oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir. Bu sebeple de gebelik döneminde bol bol su ve diğer sıvılar tüketilebilir. Sıvı ihtiyacımızı karşılarsak çatlakların oluşumunu engelleyebiliriz. Gebelik öncesi dönemde spor yaptıysanız vücudunuz daha esnek olacaktır. Esnek vücuda sahip olan kişilerde çatlak sorunu daha az yaşanır. Bütün bunların dışında sizi çatlaktan koruyacak olan en yardımcı şey ise çatlak bakımı ürünleridir. Hamilelik öncesinde çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz. Öncesinde kullanmadıysanız da sonrasında kullanıma uygun olan çatlak bakım ürünlerini tercih ederek çatlak görünümünü azaltabilirsiniz.

Cildimiz vücudumuzu baştan sona kadar saran bir örtü görevi görmektedir. Bu sebeple de bizler gelişirken yani ergenlik dönemlerinde hızlı kilo alıp vermeye başlarken yaşadığımız ani değişimler sonucunda cildimizde çatlamalar oluşmaktadır. Özellikle de kadınlarda görülen bu çatlaklar en çok göğüs, karın, bacak, kalça ve baldır gibi bölgelerde görülür. Zamanla ilerleyen çatlaklar makyaj ile kapatılamayacak dereceye geldiğinde çatlak bakımı ürünleri kullanmak doğru olacaktır. Çünkü özel olarak üretilen krem, losyon ve jeller yardımı ile çatlakları engellemek ve görünümünü azaltmak çok kolay olacaktır. Günümüzde bu ürünleri bulmak ve en doğru olanını seçmek artık çok kolay olmaktadır. Çünkü çatlakları engellemek için yüzlerce markanın birçok ürünü vardır. Örneğin; Lierac, Vichy, Caudalie, Mustela, Babe ve Elancyl gibi markalar çatlak bakımı ürünlerinin başında gelen markalardır. Çatlak bakımı ürünleri tercih ederek çatlaklarınızın önüne çok kolay bir şekilde geçebilirsiniz.

Babe ürünleri ergenlik, gebelik ve doğum sonrasında görülen çatlakları önler ve bakımını yapar. Lierac ürünleri karın, basen, bacak bölgelerinde ergenlik, annelik ve hızlı kilo alıp verme gibi sebeple oluşan çatlaklar için uygundur. Elancyl yeni başlayan çatlakların hafiflemesinde ve çatlakların bakımında rahatlatıcı bir üründür. Mustela ise özellikle hamilelik döneminde oluşan çatlaklara bakım yapan özel tasarlanan bakım setleri sayesinde çatlakları engeller.

Ciltte görülen bu çatlaklar en çok gebelik döneminde görülmektedir. Bu sebeple gebe olduğunuzu anladığınız anda çatlak bakımı ürünlerini kullanmaya başlamanız çok doğru olacaktır. Gebelik dönemi çatlakları için yine bu döneme özel olarak üretilen çatlak bakımı ürünleri tercih edebilirsiniz. Çünkü bu döneme özel olarak hazırlanan ürünler anne bebek sağlığını da korumayı hedefleyen ürünler olacaktır. Bu sayede anne bebek sağlığı hiçbir şekilde olumsuz olarak etkilenmeyecektir. Çatlak görünümü genellikle cildi ince ve beyaz tenlilerde görülür. Genetik etkenlerden de oluşabilen çatlaklar düzensiz beslenen ve sıvı tüketimi yetersiz olmayan kişilerde daha fazla görülür. Doğumdan sonra ve ilerleyen dönemlerde de yine gebelik çatlakları için çatlak bakımı ürünlerini kullanarak cildinizi besleyip, bakım yapıp ve çatlakların görünümünü azaltabilirsiniz.

https://www.dermoeczanem.com/catlak-urunleri

 

 

 

Son Yazılar