Cildi Onarmaya Yardımcı Maskeler

Cildi Onarmaya Yardımcı Maskeler

Cildimiz her zaman ilk günkü gibi kalmaz. Sürekli makyaj yapmak, yaşın getirileri ve daha bir çok neden bizlere cilt konusunda sorunlara, hasarlara neden olabilir. Bu tür hasarları, genelde kozmetik ürünlerini kullanmak yerine; daha çok doğal maskeler ile onarmaya çalışmak, sizin açınızdan çok daha doğru bir tercih olacaktır. Zira cildimize ne kadar az kimyasal temas ederse, o kadar iyi olacaktır gelecek için.

Cilt Onarıcı 1 Numaralı Maske

İhtiyacımız Olanlar

– Limon (1 Adet)

– Bal (3 Yemek Kaşığı)

– Gliserin (15 Gram)

Uygulama ve Hazırlama

Limonu, bal ile bir süre kıvama gelinceye kadar karıştırın. Karıştırma esnasında genelde balın üzerine limonu sıkmak ve karıştırmak doğru olacaktır. Akabinde gliserini de karışıma ekleyip ve biraz daha karıştırın. Karışım tam anlamıyla hazır hale gelince, cildinizde onarmak istediğiniz bölgeye pamuk kullanarak uygulayın, hafif bir şekilde uyguladıktan sonra 15 dakika süresince bekleyin.

Cilt Onarıcı 2 Numaralı Maske

İhtiyacımız Olanlar

– Maydanoz (2 Avuç Oranında)

– Bal (2 Yemek Kaşığı)

– Damıtılmış Su (1 Çay Bardağı)

– Yumurta Sarısı (1 Adet)

Uygulama ve Hazırlama

Bir suyun içerisine, sadece maydanozları ekleyin. Eklediğiniz maydanozları 15 dakika süresince durmadan kaynatın. Kaynadıktan sonra maydanozu süzün ve süzme sonucunda elde ettiğiniz suyu ayırın. Bu su bir süre soğusun… Soğuması ile birlikte balın ve yumurta sarısının suya eklenmesi sağlanır. Bir süre suyun içerisinde karıştırdıktan sonra fırça yardımıyla onarmak istediğiniz bölgelere uygulayabilirsiniz, 15 dakika sonrasında ise bol su ile yıkayınız.

Son Yazılar