EVDE VUCUT BAKIMI

EVDE VUCUT BAKIMI

Bakımlı olmak; tepeden tırnağa kadar bakımlı olmaktır. Öyle tek yüzümde ki sivilcemi sıkayım da üzerine fondöteni süreyim gitsin demekle, ya da saçımı kremledim işte demekle bakımlı olunmuyor, olunamaz da zaten. Zaman ister, emek ister en önemlisi heves ister. Doğuştan güzel kadın da vardır elbette onlara diyecek sözümüz yok. Ancak sadece bakımlı kadınlar/ erkekler güzeldir. Boşuna mı demişler çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır diye. Sözün özü tüm bedenine, vücuduna bakım yapmak özenmektir. Buda iki yolla mümkündür. Birincisi içten bakım; sağlıklı beslenmek. İkincisi dıştan bakım; vücut bakımı yapmak.

Beslenme alışkanlıklarınız gözden geçirmekle işe başlayabilirsiniz. İşte bu noktada kendi kendinizin doktoru olmak size düşmektedir. Burada yapılan hatalar maalesef vücut sağlıklarını bozuyor. Bunun günümüzde en belirgin örneği kötü beslenme sonucunda oluşan selülit gelmektedir… Bunların geri dönüşü maalesef ki yok. Bu yüzden geri dönüşü olmayan cilt problemleri ile karşılaşmamak için sağlıklı ve dengeli beslenmeye elimizden geldiği kadar özen göstermemiz gerekmektedir. İkinci adım olan vücut bakımı içinde kendinizi çok zorlamadan eğer isterseniz üstesinden gelebileceğinizi düşünmekteyim. Cilt bakımınızı çokta para harcamadan evde kendi imkânlarınızla yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz bir tüyo vereceğim. Limon suyu ve deniz tuzu. Bu karışımı banyo sırasında tüm vücudunuza masaj şeklince uygulayabilirsiniz. Bir süre bu karışımı uyguladığınızda farkı sizde fark edeceksiniz.

Yüzünüzde sivilceleriniz var ise yine limon suyunu kullanabilirsiniz. Bu kez elma sirkesi ile birlikte. Limon antiseptiktir, elma sirkesi ise arındırma temizleme görevini üstlenir. Bu şekilde kullandığınız sivilceleriniz limon suyu ile kuruyacak, elma sirkesi ise sivilcelerin artmasına, azmasına engel olmaktadır. Vücut bakımınızı bu şekilde yaptığınızda hem pahalı kremlere verdiğiniz paralar size kalmış olacak, hem de vücut bakımınızı mis gibi yapmış olacaksınız.

Son Yazılar